Son yazılar

19 Nisan 2015 Pazar

Eh İşte Diziler: Sıkıntıdan Patlatanlar..Part: 2

Beni sıkan, boğan dizileri kendi açımdan eleştirdiğim bu yazım için küçük bir açıklama: Arkadaşlar ben anti değilim; çok sevdiğim oyuncuların o çok kötü işlerini kendimce eleştiriyorum. Diğer yazımda yani Part 1'de belirttiğim halde; bana küfür mesajları geldi ve çok üzüldüm. Hatta sinirlenip yorumu onaylayıp; kızıp, kendimce çok şey söylemek istedim. Ama blogumun amacı bu değil. Burada hep tatlı sohbet olsun istiyorum. O arkadaşların yorumları sildim ama beni yanlış anlamayın cidden antilikle yazmıyorum. Fikirlerimi yazmak istiyorum sadece. Beni ve fikirlerimi anlayışla karşılayan herkese çok teşekkürler.Çöp Dizilere adını yazarken elim titriyor: "Hyde Jekyll and Me" Dizisi


Bir Hyun Bin Dizisi..Evet bu postu yazan kişi Hyunbinaşkığğğ lakaplı o deli manyak kişi...böhü...Teselliye ihtiyacım var :'( Bütün oppalarınızı bana bıraktığınızı söyleyin :P

Binnie askerden dönünce Binnie aşkıyla yanıp tutuşan beni heyecan sarmıştı ki; bize sadece film haberi geldi. Meğersem bizimkinin dizi falan çekmesine gerek yokmuş; reklam çekip hayatta kalıyormuş; bakınız: Won Bin. 

Rabbim şu gülüşü bana ceza :) Diziyi eleştirirsen işte Derya. :)

Neyse efenim; Hyun bin; "Kill Me Heal Me" için başrol teklifi almıştı ama şirketler arasında bir takım sorunlar oldu. Hatta karşı tarafın şirketi Hyun Bin'i güya 20'li yaşlarda bir adamı canlandırması gerek diye reddettikleri söyleyen küçük küçük dedikodular ortaya attılar.Bir nevi kulaktan kulağa çirkin bir söylenti yayıldı; Hyun Bin medya aracılığıyla aşağılandı vs..neyse şirketler arasında çatışma yaşandı.Fakat "Kill Me Heal me"nin şirketi özür dilemedi. Hyun Bin'in şirketi de Binnie'nin popülerliğine güvenip; orjinal Webcomic'ten uyarlanan; Hyde Jekyll and Me adlı dizide;  KMHM deki gibi çoklu kişilik bozukluğu olan birini canlandırmasını istedi. Asıl ironi de Hyun Bin için uymuyor dedikleri role 37 yaşındaki Jisung'u koymaları oldu tabii. :) Aralarında ne oldu bitti bilinmez.Açıkçası Binnie üzerinden prim yapıldı.İşin en olgun tarafı Hyun bin'di bir şey söylemedi..Şirketler arası çatal kaşık fırlatması gibi oldu.Ben Kill Me, Heal Me'nin de kaderinin aynı olacağını düşünüyordum; fakat başrole Jisung gibi yetenekli birini getirince iş hayallerin ötesinde oldu. Serserim güzel döktürdü dizide ama (Ben herkese itinayla yazarım :P ) Olayın komik iç yüzü de var. Senaristlerin çatal kaşık savaşı. "Hyde Jekyll and Me" nin Webcomic yazarı KMHM'yi hikayesini çalmakla suçlayınca olaylar yine arapsaçı oldu. Neyse ki; Webcomic yazarı ithamlarını geri çekti. 

Diziye gelirsek; KMHM ile aralarındaki tek benzerlik başrol karakterlerin aynı hastalıktan muzdarip olmalarıdır.İki başrol oyuncumuzda çok iyi oyuncudur; Han Jimin'i kıskansam da biliyorum; nadir iyi kadın oyunculardan..


Gel gör ki; Hyde Jekyll and Me'nin senaryosunu yazan arkadaşımız kurguda çok vasattı.Öyle ki; yönetmen bile çekim tekniklerinde eski tür efektleri kullanıyordu.Düşünün Hyun Bin'i izlemeyen onu elini kolunu hareket ettirmeyen biri sanır ki bu dizide aksiyon içerikli sahnelerde "kardeş acaba el kamerasıyla mı çektin?" diye soracak kıvama geldim. Hyunbin'in karakterinin 2.kişiliği Robin'in kaçış anları fazla fantastikti.Olayları Batman'sel kıldılar. Fantastik kelimesini kaldıramayacak bir diziydi çünkü tıp terimlerini açıklayarak giden bir yapısı vardı. Bilimle fantastik olguyu birbirine yediremeyecek kadar çömezdi senarist ve yönetmen.O çok yavaş ilerleyen konusuna hiç değinmeden duramam.. 8.bölümde coşuyor düşünün. Rahat 16 bölüm kaldırırmış. 20 bölüm fazlaydı bu diziye...Ahh, Binnie, Sana da Rain gibi olmaz dizileri dayatıyorlar. O kemirelesi suratını sevdiğim adam...

Bu sahnenin efektler çok hoştu ama :)


Ama itiraf etmeliyim; ilk bölümlerde çok heyecanlanmıştım; çünkü çok farklı, dinamik bir diziymiş gibi gelmişti bana. Zaten ilk 2 bölümü şahaneydi..Ama her zaman söylerim; bir diziyi en az 4 bölüm izleyip öyle eleştirmek gerekir. Hyun Bin olduğu için; erken davranmışım. Şöyle demiştim hatta;

"İlk bölüm gayet iyiydi; evini görünce Binnie ne ballısın diye düşündüm; SG'de ki evi de çok hoştu. O çiçekli tayt-eşofman karışımı şeye girmiyorum bile.. yeni pullu eşofmanımız o :DAyrıca; yan karakterlerden sekreteri de hemen sevdim; çatlak bildiğin :M:

Ahh, hyun bin'in gülümsemesini özlemişim.. suda gülümseyişi çok çok :)Ayrıca; Han jimin mianhada; o son film yüzünden seni hala o öfkeli, kötü bakışlarınla hatırlıyorum.. Çok iyi oyuncusun vesselam. Yakıştınız Binnie ile ama :P

Dizinin komedi yönü de çok iyiydi..gerçi 1.bölümden karar vermemek lazım.Bence; bu dizinin diğer kişilik bozukluğu içeren dizilerle karşılaştırılması; saçma olur. Açıkçası her biri kendi içinde farklı ve güzel. Ayrıca SBS'in kötü dizisi de var mı diye sorarım...bu dizi birinciliklere doysun; başka isteğim yok .

Son söz; Robin favorim; çünkü o kurtarır;korur." İlk bölüme böyle bir yorum yapmışım.

Neyse 3:) Kalbimde kalsın sözlerim..

Bu diziye çok kötü diyemem; ama yavaş kurgusu adamın sabrını taşıracak cinsten bir dizi.Secret Garden'ın gözünü öpeyim. 

Müzikleri çok hoştu; bu diziyle gittim Binnie'nin bir Türk sayfasını buldum; şansıma onlarda çevirgeç hatunlar çıkmasın mı? Yeppudaa'da onların çevirisini takip ediyordum; bir de emek verdiklerini böyle yakından izleyince hep takip eder oldum. Sayfa için: Hyun Bin - 현빈 Turkey :)

Bana da; Because of you; Baek Ji Young  OST'si düşmüştü ^^ Buyurun efenim:)


Bu dizinin en güzel yanı; diğer dizilerde olmayan bir romantizmi vardı. Ve de oyuncuları çok çok kaliteliydi. Hyun bin yani -H lakaplı birinin yobosu. :D Benim çagyam ehhehe. Ama fangörl dedin mi konu Hyunbin'se duramam ben. Senin gamzene çadır kurup orada yaşlansam; ahhh o gülen yüzündeki tebessüm beni yeni yetme ergene dönüştürüyor. Ben niye Hyun bin'le post yazıyorum ki; çok amacımdan sapıyorum :D Neyse izleyin çünkü HYUN Bin var dizi de niahahhaa; ama unutmayın; sıkılıyorsunuz; ben sadece Hyun Bin izledim; yoksa zor olurdu diziyi bitirmem; ona baka baka aşk yaşaya yaşaya ehehe sakinim. Olum bu nasıl çöp dizi postu... Hyde Jekyll and Me postuna bak. Sanırsın aşk mektubu :P Neyse 2. diziye geçek..Çok asılmayın gelecekteki eşime -_- asdfgh

2. dizim ise; SECRET LOVE AFFAİR..Bana piyano, müzik içeren bir dizi önerin demiştim.Kim olduğunu hatırlamıyorum; Secret Love Affair'i önerdi. Tek amacım CANTABİLE TOMORROW'un yerini doldurabilmekti.

Konuyu hiç önemsemeden; oyunculara baktım;Yoo Ah-In >Sungkyunkwan Scandal'ın kızıl savaşçısı.. Tamam bunu izliyorum be dedimdi. (Tamamen bu çocuk uğruna :D )

Neyse konusu şu;40 yaşındaki bir kadınla, 20 yaşındaki bir gencin yasak aşk hikayesi. ..


Evet konusunda bile bir meymenet yok. Yoo Ah In bir zeki bir piyanisti canlandırıyor. Annem yaşındaki ajumma (Kim Hee Ae) ise Seohan sanat vakfında müdüre gibi yüksek mevkide çalışan bir kadın ve evli.Bizim körpecik piyanistle aşk yaşıyor.

Ve çocuk annesine sarılır :P Şaka şaka :) 
Dizinin en antipatik tarafı: o karanlık havası ve neredeyse hiç ost duyamamamız. Bunları belki piyano ile kapatabilirlerdi.. fakat enerjisi yüksek sahnelerde bir gıdım müzik duyamadım. Açıkçası müzik için yapılan bir dizi değildi.Müzik için vasat bir dizi.Repliklerin havada uçuştuğu ağır bir dizi.

Ayrıca; Ajumma'nın eşine sinir oldum; hayır hangi erkek karısının onu aldattığını bildiği halde görmemezlikten gelir? Çok çok aşırı sinirim bozuldu. Hatta bir süre izlemeyi bıraktım diziyi sırf bu iğrençliğe katlanamadığımdan. Kadınla çocuğun aşkından çok etraflarındaki insanların durumu beni yedi bitirdi.Hiç mi iyi tarafı yoktu; elbette vardı. Yoo AhIn'in karakterinin o karanlıkta kaybolduğunda; sorgusuz sualsiz kendini piyanoya verişi çok güzeldi.Sık sık acaba cidden o mu çalıyor diye kontrol ettim :7: Ajumma ile aşkı rahatsız edici evet; ama bir o kadar da gerçekten birbirlerini seviyorlar gibiydi; gencecik çocukla aralarında inanılmaz bir kimya vardı. Her dizide de yoktur bu. Ama dizinin vasat kurgusu ve kablolu bir kanalda yayınlanıyor oluşu sponsor eksikliği buram buram dizide hissediliyordu. Çekimler sanki el kamerası gibiydi; sanki gerçek hayattan insanları gizlice çekiyormuş havası vermişlerdi.. ama bu benim için diziyi çöpe atmaya yeterli bir etmen.Çünkü diziyi izleten en önemli unsurlardan biri müzik ve çekimdir.Sonu da kore stayla.. BERBAT.

Ay içim şişti. :D Bir piyano performansını izleyelim; bu konuyu kapatıyorum artık :) Part 3'de görüşmek üzere... Okuyanlara çok teşekkürler; yorumlarınızı bekliyorum :)


2 yorum:

 1. Ben Hyun Bin fanı değilim. Secret Garden tek sevdiğim dizisidir. Kim Sam Soon dizisini ise abla izlenilebilir kılmıştı benim açımdan. :D Ji Sung abiye değinmeden edemeyeceğim süper oyuncu zamanında kendisine burun kıvırdığım için özür diliyorum :))

  Hyde Jekyll and Me bu diziye başlamış ama ilk bölümden sıkılıp bırakmıştım. KMHM ile eş zamanlıydı ve ben KMHM için ölüyordum bunun da etkisi vardı sanırım bilemiyorum ilk bölümü yavan geldi daha da devam etmedim.

  Diğer diziye geçersek bitiremediğim dizilerden. Zaten baş roldeki oğlanı SS. dizisindeki rolünden başka hiçbir rolde sevemedim bir türlü :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. KMHM'ye laf yok canım zaten. Senarist iyi iş çıkardı. Hyde Jekyll and Me kurguda ölü başladı evet ama ilk bölüm cidden iyiydi. :) hyunbin'i sev demicem; kıskanç bir yocayım ben. :) Bir sürü işi var ama genel olarak herkes Secret Garden'ı biliyor :)

   Sil

Nasılsın? Mutlu musun bari?