Son yazılar

14 Mayıs 2016 Cumartesi

Kyoukai no Kanata (Sınır Ötesi) Anime TanıtımıMyAnimelist Puanı 7.88 olan Kyoukai no Kanata adlı animemiz 2013 Sonbahar animelerinin en iyilerinden bir tanesi. Geç izleyenlerden biri de olsam. Seri 12 bölümlük bir anime ve iki anime movie(filmden) oluşuyor. Aslen anime bir Light Novel'(Light Novel Nedir?)dan uyarlanmış.

Türü için Aksiyon, Doğaüstü, Fantastik etiketi koyulmuş ama bence dram ve romantizmde eklenmeli. Yer yer komedide barındırmakta.. Çok tatlı; sarıp sarmalamak isteyeceğiniz bir aşk var :) Ayyyy :D Hatırladıkça fangörl damarım kabardı birden asdf

Kuriyama Mirai tatlısı :)

Konusuna gelirsek; Ruhlar dünyasında bile benzersiz bir yetenek olarak görülen "kanı kontrol edebilme" yeteneğine sahip olan ve bu güçlerden dolayı neredeyse nesli tükenmekte olan ruh avcısı bir klanın son üyesi olan Mirai Kuriyama ile bu ruh avcılarının avladıkları youmu adlı doğaüstü varlıklardan birinin bir insan ile evlenmesi sonucu ortaya çıkan bir türün nadir üyelerinden biri olan Akihito Kanbara'nın hikayesi. 
Akihito Kanbara
Gözlük fetişi olan sevimli Akihito; insan gibi görünse de yarı "Youmu" olduğundan yaraları çok çabuk iyileşmektedir, yani ölümsüzdür. Sahip olduğu güçlerle başa çıkmakta zorlanan ve yalnızlık çeken tatlış Kuriyama; çatıda intihar etmeye çalışırken; bunu gören masum Akihito kızımızı hemen kurtarır. Fakat bilmediği bir şey vardır; Akihito; doğal olarak Gözlüklü Kuriyama'nın avıdır. Akihito, Kuriyama'yı kurtardıktan sonra garip olaylar başlar... Bundan sonrasını için animeyi izleyin lütfen :)

Filmlerini ise şöyle açıklayabiliriz:Kyoukai no Kanata Movie: I'll Be Here - Kako-hen(İlk Film): Anime serisindeki barşrol karakterlerin arasındaki ilişkiyi özetleyen bir film.Ayrıca anime özeti de diyebilirsiniz; animeden sahneler yer alıyor.Bence izlemekte fayda var; çünkü ben animeyi izledikten sonra bazı şeyler soru işareti olarak kalmıştı; bu filmle onları cevaplandırmıştım.Düşününce bu film çok gerekliydi; Kuriyama; Akihito'nun okuluna nasıl geldi? Animede olan bazı olaylar neden oluyor vs.. hepsi. Açıkçası animeyi bitirdikten sonra ilk filmi izlemenizi öneririm.Kyoukai no Kanata Movie: I'll Be Here - Mirai-hen (İkinci film): Animenin devamı niteliğindeki film. Belki de "Mutlu son" denilebilecek bir hikaye sahip. Animedeki sona ikna olmuştum gerçi :) Ama bu film bizim tatlış Kuriyama & Akihito ikilisini mıncık mıncık etmek isteyeceğiniz bir film olmuş. Ama bu demek olmuyor ki; animenin aksine bu film çok romantik. Tabii ki hayır çözülmeyen birçok şey bu filmde sonuçlanıyor. 

Mirai-Hen'in Fragmanı:Serinin en göze çarpan etmeni ise çizimleri bence; ferah ve gerçeğe yakın mimikler çizmişler.  Ben çoğu kez Toradora'nın çizimlerine benziyor diye eleştiri duydum ama bence yakınından bile geçmiyor. Çizimler biraz K'on(özellikle kızların çizimi), biraz Hyouka ve fazlasıyla Amagi Brilliant Park tarzında. Ne anime saydım be :)Diğer yandan; Kuriyama'nın kanı konrol etme yeteneğine hayran kalıyorsunuz; Dram yönü karaktere de animeye gel beni izle diye yalvarıyor. Açıkçası ben animeleri izlerim; hayran kalırım sonra çok bakmam geriye. Ama bu animeyi ne zaman görsem kalbım hafif sıkışıyor; niye bilmiyorum ama Akihito'nun Kuriyama diye çığlıkları aklıma geliyor. Çok mu etkilenmişim ne :) Seri macera ötesi...sanki onlarla yolculuk ediyormuşsunuz gibi. En önemlisi iki ana karakterde olmak istedikleri kişi değiller; bunun getirdiği zorluklarla bir süre sonra birbirlerine güveniyorlar. İkisi de insan olmak yetisine tutunmuşlar, tam anlamıyla normal birer insan olmadıkları için.Ben karakterler hakkında çok spoiler vermek istemiyorum ama yan karakterlerin harika olduğunu bilmenizde yarar var. Özellikle Akihito'nun arkadaşları asdf Nase kardeşler :) Hiroomi ve Mitsuki Nase..

Hiroomi Nase :)

Özellikle Abi Hiroomi harika ötesi biri.Soğuğa karşı aşırı hassas; boynunda devamlı bir atkısıyla dolaşır ve kız kardeşi Mitsuki'ye aşırı düşkün yani kız kardeş kompleksi var :) Aşırı sözcüğünü kullanıyorum çünkü izledikçe bu ne yapıyor ya diyebiliyorsunuz. Nase ailesi çok ünlü ruh kullanıcılarından. Yani iki kardeşinde gücü var. Hiroomi'nin bariyer gücü var. Mitsuki ise Ruhlar dünyasının savaşçılarından biri. Hiroomi ile ilgili yazmak istediğim çok şey var. Çok farklı bir abi; bunun nedeni cinsel yöneliminin farklı oluşu olabilir. Fakat çok şey yazarsam size kocaman bir spoiler yaması yapmak zorunda kalacağım; o yüzden çenemi mühürlüyorum :) Becerebilirsem tabiii asdf


Serinin en güzel yanlarından biri de; Ending Şarkısı..Sözleri seriye aşırı uyuyor. "Daisy" adlı şarkı seri için özel olarak STEREO DIVE FOUNDATION tarafından yapılmış.Grubun diğer şarkılarını mutlaka dinleyin derim. Aşırı iyi. Gangsta, Dimension W gibi animelerin OSTlerine de el atmış bir grup. Bahsettiğim animeleri de kendimce şaheser buluyorum.

Kyoukai no Kanata'nın Daisy'si Türkçe Altyazılı olarak sizlerle..Özellikle; Maviyıldız nickiyle; Mumine'ye İlk zamanlaması olduğu halde mükemmel bir iş çıkardığı için teşekkürler ^^


Sizlerde Kyoukai no Kanata'nın gizemli dünyasına yolculuk yapmak isterseniz; IZLE buraya bir tık yeterli :)

Okuduğunuz için ve özelikle Beyza Songyongki'ye beni bu güzel animeyle tanıştırdığı için çok teşekkürler ^_^2 yorum:

Nasılsın? Mutlu musun bari?