Son yazılar

30 Ağustos 2013 Cuma

The Man From Nowhere (2010) - A-jeo-ssi (Mazisi Olmayan Adam)


Ne zamandır Won Bin filmi izleyeceğim diye kendime hep söz verip durdum..Sonunda izledim..Bakışları dehşet bir oyuncu,tek eksi yönü; 2002'den beri dizi faaliyeti yok..En son filmi'de 2010'da çekmiş.Yaşı şuan 35 ama neden hiçbir çalışması yok anlamadım ve sebebini de bilmiyorum.Aksiyon Filmlerine ağırlık vermiş; Gun &Talks,The Brotherhood of War(Taegukgi diye bilinir),My Brother(tam aksiyon olmasa da)..gibi..Sanırım tekvandoda sahip olduğu siyah kuşağa güveni tam.


Herkes filmin Léon: The Professional filminden esinlenildiğini düşünüyor, bense tam karşıtını savunuyorum..Alakası yok(Laf aramızda Leon'u bir çok yönden kusurlu bulurum ben.) Komiktir Amerika'da Ajeoşşi tarzında filmler yapmıştır,hatta konuyu değiştirme gereksini duymadan.. Filmin adı da; Koruyucu (2012) - Safe'di.. Jason statham oynuyor, küçük kızda çinli bir kız.

Filmin konusuna gelirsek; Won Bin'in canlandırdığı karakter Cha Tae Shik, mafya tarafından kaçırılan küçük kıza yardım etmek için, çekildiği köşesinden dışarı çıkar. Tae Shik'in kim ve nereden geldiği bilinmiyor..

Kim Sae Ron
Aslında filmin aksiyon sahneleri süperdi; oraları anlatıcam..ama biri var ki Won Bin'i bu kadar yükselten belki de o dur;Sae Ron Kim..yani kaçırılan küçük kızı canlandıran oyuncu; 2000 doğumlu bu güzel kızın dizi-film listesine baktım ve şaştım kaldım..Çoğunu izlediğim halde, nasıl görmezden gelmişim anlayamıyorum.

Bu kız büyüsün, iyi işler yapacak, Kanıtı da hem yeteneği hemde güzelliğidir..2013-14'teki hali de budur: 

2014
2013

Böyle dememe ramak kalmadan; kızı 23 yaşındaki şeker bebelerle dizide başrollerde oynattılar; Infinite grubundan; Woohyun ve Sungyeol ile başrolde; Hi! School Love on dizisinde oynayacak/ oynuyor. Ama kız o kadar tatlı ki vallahi bana yaşını unutturdu. Çocuklarla yaşıt falan sanıyorum o derece :D

Aksiyon sahneleri öyle boş ve yavan değildi.Son sahnelerde adrenalin yükseldiğinde artık daha fazla sahne olmaz demiştim fakat; o bıçak sahnesi ile beni kendime getirdiler.Ağzım açık izledim.


Bıçak Sahneleri efsane benim için..Unutacağımı hiç sanmıyorum.


En çok üzüldüğüm sahne de, Tae shik,küçük kızın yanına gitmedi..O da ağlayarak ona kırıldığını şu sözlerle anlattı..Küçük Kız: Ajuşşi bugün benden utandığın için kaçtın değil mi? 


Replikler harikaydı:Özellikle Won Bin Kötü adamlara geliyorum mesajını verirken..

Tae shik: "Siz yarın İçin yaşıyorsunuz Değil mi?
Yarın için yaşayanın, bugün için yaşayan karşısında hiç şansı olmaz."

DVD extra kamera arkası görüntüler var, seveceğinizi düşünüyorum.

WON BİN <3
                                            

Fragman ise çok merak uyandırıcı ve de çok aksiyonlu ;)


                                          

Öncelikle yaşı küçük arkadaşlarım lütfen izlemesin.13+ herkesi davet ediyorum..Harika bir film..Old Boy,Ölüm Emri, Leon,Kill Bill tarzında filmdir..İzlemek isteyene Duyurulur :)


2 yorum:

  1. Filmi bende çok beğendim.Oppa bizi kendinden çok mahrum ediyor ama :)

    YanıtlaSil
  2. Bir ara haberleri çıkıyordu, yine yok..Sanki özellikle biz hayranlardan saklanıyor :D Film yapsa da izlesek..

    YanıtlaSil

Nasılsın? Mutlu musun bari?